برگزاری همایش تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان سپیدان

به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون همایش تعاون و تجلیل از هفت تعاونی برتر شهرستان سپیدان با حضور تعاونگران ،مسئولین ادارات برگزار شد.

به گزارش سپیدان فردا، ابراهیم هوشمندی سرپرست اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی سپیدان درخصوص هدف از برگزاری این همایش اظهارداشت : بنا به رسالت و اهداف وزارت متبوع در حوزه تعاون  ،برگزاری این همایش در راستای تقویت روحیه تعاون و تقدیر از تعاونگران نمونه شهرستان و معرفی هر چه بیشتر تعاون به مردم و سیاست های جدید وزارت متبوع بوده است.

  وی با اشاره به اهمیت نقش تعاون در آموزه های دینی اظهارداشت  : جایگاه و اهمیت تعاون در اسلام و احادیثی که در این راستا از ائمه اطهار نقل شده دلایل روشن و بدیهی از اهمیت نقش تعاون در زندگی امروز بوده است که می بایست با فرهنگ سازی جوانان جویای کار را به نحوی توجیه نمود تا بجای نگاه به دست دولت با تکیه بر توانمندی های خود و با ایجاد تشکل های تعاونی و با تجمع سرمایه های اندک و با استفاده از طرح ها و ایده هایی که انجام آن ها به سرمایه کلان نیاز ندارند مشاغل پایدار ایجاد نمایند .

هوشمندی در ادامه به تشریح عملکرد یکساله اداره در حوزه تعاون پرداخت وبیان کرد : تشکیل ۸ تعاونی در موضوعات فعالیت صنعتی ،کشاورزی و خدماتی  در پنج ماهه نخست سال ۹۶ از اقدامات این اداره بوده و سه تعاونی در شرف تاسیس نیز می باشد .

در ادامه یکی از تعاونی های برتر انتخاب شده ،اهداف و راه های موفقیت و سود دهی  تعاونی خود را جهت مدعوین تشریح نمود.

  در پایان این همایش با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از هفت تعاونی برتر ،  تعاونی تولیدی ۲۱ بیضا ، تعاونی پارس دان بیضا ، تعاونی زنان هنرمند بومی سپیدان ، تعاونی تولید ادوات کشاورزی شخم فارس ،تعاونی گردشگری آبشاران شاندیز سپیدان ،تعاونی اعتبار جهاد کشاورزی و تعاونی مصرف فرهنگیان سپیدان تجلیل گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *