پیام فرماندارسپیدان به مناسبت فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش

جمال جوادی جهرمی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان سپیدان طی  پیامی فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان، در این پیام آمده است:

بسمه تعالی

ترسیم افق های روشن آینده و شکوفایی استعدادهای سرشار فرزندان ایران اسلامی با بر افروختن چراغ معرفت و اهتمام جدی فرزانگان علم و ادب میسر می گردد.

آموزش و پرورش در ساختار توسعه کشور، به عنوان اساس و شالوده پیشرفت و ترقی نظام اسلامی به حساب می آید و نقش مهمی در برنامه های توسعه اجتماعی – اقتصادی و فرهنگی ایفا می کند،در این میان موضوع مشارکت در دستگاه های بزرگی همچون آموزش و پرورش امری ضروری است که مشارکت فکری افراد برجسته و دلسوخته نظام تعلیم و تربیت، از آن، یک آموزش و پرورش فعال و پویا خواهد ساخت.

بهره گیری از عقل وخرد جمعی جزء آموزه های اصیل انسانی است و قرآن کریم رسول وحی را امر بدان نموده است. ً یقینا وقتی رسول حق مأمور به بهره گیری از عقل جمعی است این وظیفه برای دیگران دارای اهمیتی مضاعف می گردد، چرا که هم اندیشی و کمک گرفتن از همه ظرفیت های فکری، علاوه بر اینکه احتمال خطا در تصمیم گیری را کاهش می دهد زمینه ساز بارور شدن اندیشه ها نیز می گردد.

به همین منظور قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۷۲ مجلس محترم شورای اسلامی که از مترقی ترین قوانین در حوزه آموزش و پرورش است، گامی مهم و ماندگار در عرصه فرهنگ سازی و مشارکت و بهره گیری از خرد جمعی و عدم تمرکز و تصمیم گیری و بهره مندی از امکانات محلی و منطقه ای و نظارت مردم و مسئولین در آموزش و پرورش را فراهم آورده است.

۲۶ دیماه سالروز تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش ، بهانه ای است تا قدردان زحمات بی شائبه اعضاء شورای آموزش و پرورش ، تمامی فرهنگیان، فرهنگدوستان و اولیاء گرانقدردانش آموزانی باشیم که در عرصه خطیر آموزش و پرورش در این دیار منشاء خدمت و تلاش صادقانه هستند.

لذا  ضمن تبریک و گرامیداشت این هفته ی ارزشمند،امید است زمینه های لازم جهت ایجاد همزبانی، همدلی و همراهی بیش از پیش و ترغیب شوراها به تصمیم سازی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای منطقه ای فراهم گردد و از این مصدر، شوراهای آموزش و پرورش با برخورداری از ظرفیت های عظیم فرهنگی اجتماعی و اقتصادی و بسیج افراد فرهیخته و صاحب نظر موفقیت های اساسی به دست آورند و با استفاده از فکرها و امکانات و قابلیت های همه آحاد ملت، مشکلات به تدریج رفع گردد و در نهایت اعتلای کیفی تعلیم و تربیت با همت شوراهای آموزش و پرورش به عنوان عالی ترین نهاد سیاست گذاری و تصمیم گیری محلی محقق شود.
جمال جوادی جهرمی
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان سپیدان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *