دانشجویان در اعتلای ارزش های نظام نقش برجسته ای داشته اند/مراسم شانزده آذر در خور و شان دانشجویان برگزار شود

فرماندار سپیدان با بیان اینکه دانشجویان به عنوان عنصر اصلی در اعتلای ارزش های نظام نقش برجسته ای را ایفا کرده اند،تاکید کرد:در کشور ما همانند مناسبت های مختلف یک روز بنام روز دانشجو نامگذاری شده است که باید متولیان این امر تلاش کنند در این روز به نحو شایسته و در خور شان ، دانشجویان تکریم و تجلیل شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،جلسه کمسیون دانشجویی شهرستان سپیدان به منظور هماهنگی وبرنامه ریزی بزرگداشت روز دانشجو و هفته پژوهش به ریاست جمال جوادی جهرمی و با حضور و روسا ونمایندگان دانشگاه های پیام نور واحد بیضا،پیام نور واحد سپیدان،آزاد اسلامی واحد سپیدان و آزاد اسلامی واحد بیضا و سایر اعضا این کمسیون در دفتر فرماندار سپیدان برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه روز دانشجو را بعنوان یکی از روزهای حماسی کشور دانست و اظهار داشت:دانشجویان ونخبگان در دوران قبل از انقلاب به عنوان چهرهای روشنگر توانستند با هدایت افکار عمومی و تقویت باورهای اعتقادی در حفظ نهضت و همچنین پیروزی انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل داشته باشند.

جمال جوادی جهرمی با اشاره به نقش شهدای دانشجو در پیروزی انقلاب،بیان داشت:دانشگاه در سال ۵۷ مرکزی بود در جهت کمک به  روشنگری و مبارزه با ظلم دستگاه منحوس شاهنشاهی در همین راستا شهدای زیادی از دانشگاه ها تقدیم انقلاب شدند.

نماینده عالی دولت در سپیدان با بیان اینکه دانشجویان به عنوان عنصر اصلی در اعتلای ارزش های نظام نقش برجسته ای را ایفا کرده اند،تاکید کرد:در کشور ما همانند مناسبت های مختلف یک روز بنام روز دانشجو نامگذاری شده است که باید متولیان این امر تلاش کننددر این روز به نحو شایسته و در خور شان دانشجویان تکریم و تجلیل شوند.

این مقام مسئول توجه و اهتمام جدی به مطالبات صنفی و سیاسی دانشجویان را یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و اظهارداشت:امیدواریم روسای دانشگاها با توجه به مقتضیات و شرایط کشور برای پاسخگویی و تحقق مطالبات به حق دانشجویان فضا و شرایطی فراهم کنند که دانشجویان بتوانند در فضایی امن و آرام به  طرح مطالبات قانونی خود طبق چارچوبی که تعریف شده بپردازند.

فرماندار سپیدان همچنین با اشاره به آغاز هفته پژوهش  از ۲۴ آذر ماه سال جاری ،اظهار داشت:در این هفته باید نخبگان و کسانی که برجستگی و تالیفاتی دارند و در این مسیر منشاء اثر هستند از نگاه مسئولان شهرستانی و استانی مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.

درادامه هریک از حاضرین درجلسه به منظور هرچه باشکوهتر برگزار شدن مراسم بزرگداشت  روز دانشجو و هفته پژوهش پیشنهاداتی را ارائه کردند و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

 

گفتنی است، برگزاری همایش روز پژوهش ،کرسی های آزاد اندیشی، تریبون آزاد وغیره از جمله برنامه های پیشنهادی برای برگزاری در هفته پژوهش و روز دانشجو بود.

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *