برگزاری بیستمین مانور سراسری زلزله در شهرستان سپیدان

هفتم آذرماه ۹۷ همزمان با سراسر کشور بیستمین مانور سراسری زلزله با شعار “مدرسه ایمن جامعه تاب آور” با حضور فرماندار سپیدان در مدارس سپیدان برگزار شد.

ب گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،هفتم آذرماه همزمان با سراسر کشور بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس به صورت نمادین و با حضور جمال جوادی جهرمی فرمادار سپیدان و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در دبیرستان شهید پیروزبخت شهر اردکان برگزار شد.

فرماندار سپیدانهدف از برگزاری این مانور را ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقای توانمندی دانش آموزان برای مواجهه درست با بلایای طبیعی به ویژه زلزله دانست و افزود : این مانور هر ساله در مدارس با هدف آموزش و ایجاد آمادگی و رویارویی با یک زلزله واقعی و کاهش آسیب های ناشی از این پدیده طبیعی برگزار می شود.

جمال جوادی جهرمی ترویج فرهنگ مقاوم سازی، افزایش ایمنی و کاهش تلفات و خسارت ناشی از زلزله و ایجاد آمادگی برای واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله از دیگر اهداف برگزاری این مانور برشمرد و تصریح کرد:باید سعی شود اقدامات لازم برای بهسازی ساختمان مدارس و ایمن سازی آن ها از آسیب های ناشی از اجزای غیر سازه ای و سایر ملاحظات ایمنی انجام شود تا آمادگی لازم برای رویارویی با این پدیده در مدارس ایجاد شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سپیدان با اشاره به نقش  آموزش بر آگاهی و عملکرد افراد در مقابله با زلزله ،اذعان داشت:  اگر به موقع آموزش های لازم جهت مقابله با حوادث فرا گرفته شود قطعا خسارت مالی و جانی در هنگام بروز حوادث همانند زلزله کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان ،در این مانور در این مانور سناریوی یک زلزله پر قدرت با همکاری اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اجرا و دانش آموزان با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی با نحوه پناه گیری در نقاط امن و بی خطر ساختمان مدرسه، چگونگی کمک به همنوعان حادثه دیده در زمان وقوع زمین لرزه، امداد رسانی اولیه به مصدومان فرضی حادثه ،انتقال مصدومان به آمبولانس های مستقر آشنا شدند و همچنین مجروحین فرضی این مانور با همکاری امداد گران جمعیت هلال احمر و فوریتهای پزشکی به بیرون از کلاسها منتقل و اطفاء حریق توسط عوامل امداد گر آتش نشانی صورت گرفت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *