کلنگ کتابخانه عمومی هماشهر به زمین خورد

 با حضور نماینده مردم سپیدان در مجلس ،فرماندار سپیدان و مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، مراسم کلنگ زنی کتابخانه عمومی در هماشهر سپیدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان ،کلنگ کتابخانه عمومی هماشهر سپیدان به عنوان یکی از ۲۰ شهر فاقد کتابخانه عمومی در استان فارس، با حضورسید علاالدین خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی،  جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، سجاد خسروانیان بخشدار همایجان و تعدادی از  مسئولان شهرستان در محله دم قنات هماشهر به زمین خورد.

فرماندار سپیدان در این مراسم زیربنای پیش بینی شده برای کتابخانه ۲۸۰ متر مربع و اعتبار آن دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت:زمین این کتابخانه به مساحت ۴۸۰ متر مربع در محله دم قنات توسط یکی از شهروندان خیر هماشهر برای کتابخانه اهدا شده است.

جمال جوادی جهرمی  با بیان اینکه  این شهرستان در ابعاد مختلف غنی است؛ اما غنای استعداد ها باید پیش از پیش مورد توجه باشد، گفت: ساخت کتابخانه عمومی در هماشهر از مطالبات به حق مردم سپیدان است که امروز گام های اولیه آن برداشته شده است.

نماینده عالی دولت در سپیدان اضافه کرد:اضافه کرد: همه مسئولان باید پای کار باشند تا سند چشم انداز ۱۴۰۴ به ثمر بنشیند و یکی از موارد این چشم انداز، توسعه کتابخوانی است. در این شهرستان علی رغم تمام پتانسیل‌ها، در حوزه زیرساخت های کتابخوانی دچار نقصان است.

نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه توسعه خرد و کلان هر جامعه از کتاب صورت می گیرد، عنوان کرد: هر شهری نیازمند توسعه است و توسعه فرهنگی جزو ضرورت های هر شهر است. ساخت کتابخانه یکی از نیازهای مردم هماشهر بود که ضرورت دارد از زمان کلنگ زنی به فکر اتمام آن باشیم.

سید علاالدین خادم با اشاره به اینکه بحث تکمیل این پروژه را از وزارت خانه پیگیری می کنیم، عنوان کرد: در سطح استان و شهرستان نیز باید اهتمام ویژه ای برای این کار شکل گیرد تا این پروژه در حداقل زمان انجام شود.

این نماینده مجلس در ادامه چراغ اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی را روشن کرد و مجموعه کتاب‌ شخصی خود را  به کتابخانه عمومی هماشهر اهدا کرد.

مدیرکل کتابخانه عمومی استان فارس نیز با بیان اینکه فارس در کشور بیشترین میزان شهرهای بدون کتابخانه را دارد، عنوان کرد: طبق برنامه ششم توسعه، همه شهرها باید کتابخانه عمومی داشته باشند؛ لذا اولویت مجموعه کتابخانه های عمومی استان ایجاد کتابخانه در شهرهای اولویت دار است. بر این اساس در هفته کتاب پروژه کتابخانه عمومی در شهر نوبندگان فسا کلنگ زنی شد و امروز در دومین گام در شهر همایجان سپیدان گلنک کتابخانه به زمین می خورد.

منوچهری با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان کمک کنند که این پروژه هرچه زودتر به بهره برداری برسد، گفت: با توجه به اینکه ساخت این کتابخانه طول می کشد، اگر مسئولان در این شهر ساختمان مناسبی را در اختیار کتابخانه های عمومی قرار دهند، می توان در کمترین زمان کتابخانه عمومی این شهر را  احداث کرد تا بعد از ساخت کتابخانه اصلی، مکان کتابخانه منتقل شود.

وی با تقدیر از همکاری نماینده مردم سپیدان در امور فرهنگی خاطرنشان کرد: امسال سه برنامه استانی در شهرستان سپیدان برگزار شد که هر دو برنامه با حضور نماینده مردم سپیدان در مجلس همراه بود که نشان از توجه وی به این حوزه است.

سجاد خسروانیان بخشدار همایجان را نیز با بیان اینکه این بخش با وجود پتانسیل های بسیار طبیعی و گردشگری در حوزه کتابخانه ضعیف است، گفت: این بخش فاقد کتابخانه است و تلاش بسیاری انجام شده تا عملیات کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر هماشهر انجام شود. از مجموعه کتابخانه های عمومی و مسئولان استانی درخواست داریم به این بخش به صورت ویژه توجه کنند زیرا همایجان مرکز تردد گردشگران ایرانی و خارجی است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *