اجرای طرح جمع آوری زباله و پاک سازی حریم جاده ها در شهرستان سپیدان

 در راستای جلب مشارکت مردمی و فرهنگ سازی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ،طرح پاکسازی جاده از زباله، در مسیر ۵۰ کیلومتری ابتدای گردنه شول بخش همایجان تا ورودی شهر اردکان صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،در این مراسم که با حضور دستگاههای متولی،دهیاران، شوراهای اسلامی ،تشکل های مردم نهاد و جمعی از دوستداران محیط زیست انجام شد، فرماندار شهرستان سپیدان اظهار داشت: این طرح در مسیری به طول ۵۰ کیلومتر با بکارگیری تمام تجهیزات دستگاه‌های مختلف شهرستان آغاز شده است.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه در طرح پاکسازی مسیر ارتباطی شهرستان سپیدان  برخی از شرکت‌های صنعتی از جمله اخشان همکاری داشته‌اند افزود: همچنین در این طرح بیش از ۲۰۰ نیروی انسانی شامل پنج تیم، پاکسازی را انجام می‌دهند.

جوادی خاطرنشان کرد: شهرستان سپیدان یکی از قطب‌های مهم گردشگری و مسیر عبور گردشگران است و امیدواریم طرح پاکسازی مسیر بتواند تاثیر بسزایی در فرهنگ‌سازی و حفظ محیط زیست داشته باشد.

نماینده عالی دولت در سپیدان ضمن قدردانی از عوامل شرکت کننده در طرح پاکسازی که بعنوان سفیران محیط زیست ایفای نقش کردند،اذعان کرد: معتقدیم باید طوری برنامه‌ریزی شود که با همت دهیاران و شوراهای اسلامی مبادی ورودی شهرستان که در واقع مبادی ورود توریستم و جمعیت گردشگر است به طور مناسب ساماندهی شوند.

فرماندار شهرستان سپیدان با بیان اینکه ریختن زباله در مسیر راه‌های ارتباطی و طبیعت به یک چالش و عادت ناپسند در حوزه محیط زیست تبدیل شده است، افزود: در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی و ورود بیشتر دستگاه‌های متولی و تشکل‌های مردم نهاد هستیم.

مشاور استاندار فارس و بخشدار همایجان نیز در این مراسم با قدردانی از دست اندرکاران اجرای طرح پاکسازی مسیر ارتباطی شهرستان سپیدان در بخش همایجان اظهارداشت: ریختن زباله در طبیعت علاوه بر آلودگی محیط زیست،زحمات زیادی را برای افراد به دنبال دارد تا نسبت به جمع‌آوری این زباله ها اقدام کنند.

سجاد خسروانیان تصریح کرد: معتقدیم ریختن زباله در محیط‌های عمومی، طبیعت و به ویژه در کنار جاده‌ها، توهین به شعور انسانیت و مردم است که هیچکس آن را نمی‌پذیرد.

وی افزود: همایجان یکی از محورهای اصلی عبور گردشگران به سمت سپیدان است و با توجه به گردشگری بودن این منطقه متاسفانه در طول سال شاهد رها کردن زباله توسط بازدیدکنندگان و گردشگران هستیم که این موضوع علاوه برمشکلات بهداشتی صحنه‌های ناخوشایندی را ایجاد کرده است.

 بخشدار همایجان عنوان کرد:با توجه به ظرفیتی که در گردشگری بخش همایجان وجود دارد پاکسازی تمامی محورها به ویژه محورهای مسیر عبور و مرور گردشگران دارای اولویت است و معتقدیم باید طوری فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد که گردشگران به صورت خودجوش موضوع حفط محیط زیست را مورد توجه قرار دهند و از ریختن زباله نیز خودداری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *