حفظ و حراست محیط زیست نیازمند بسیج همگانی است/طرح پاکسازی حریم جاده‌های سپیدان ۶ آذر اجرا می شود

فرماندار سپیدان با بیان اینکه حفظ و حراست محیط زیست نیازمند بسیج همگانی است،اظهار داشت: در راستای جلب مشارکت مردمی و فرهنگ سازی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ،طرح پاکسازی جاده از زباله از فاصله مسیر پرتردد شهر اردکان تا گردنه شول با همکاری دستگاه های اجرایی ،خدماتی وهچنین باحضورسازمان های مردم نهاد و دوستداران محیط زیست در ششم آذرماه سال جاری در سپیدان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اجرای طرح جمع آوری زباله و پاکسازی حاشیه محور موصلاتی شهر اردکان تا گردنه شول به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور سجاد خسروانیان بخشدار همایجان وسایر دستگاههای مربوطه در دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و هفته بسیج،اظهار داشت: امروزه چرخه شهرنشینی همه انسان ها  با همه رفاه و فوائد ظاهری که دارد به نظر می رسد که این تکنولوژی و تنوع نیازها و دردسترس بودن امکانات رفاهی موجب بروز مشکلاتی برای زندگی همه انسان ها در حال حاضر و آینده شده است که متاسفانه مسئله آلودگی محیط زیست یکی از مهم ترین  این مشکلات بوده که نقش انسان در ابن آلودگی بسیار چشم گیر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به مواهب خدادادی در سپیدان ،اذعان داشت: در شهرستان سپیدان علی رقم این همه موهبت و مناظر زیبا و فراوان و با وجود منابع طبیعی بسیار ارزشمند ما نه تنها در جهت صیانت وتقویت این ظرفیت ها اهتمامی به خرج نمی دهیم بلکه روز به روز این مواهب ارزشمند در اثر بی توجهی ما دستخوش یک سری مشکلات و نارسایی ها و در نهایت رو به تخریب است.

این مقام مسئول رهاسازی زباله های های پلاستیکی و ظروف یک‌بار مصرف در طبیعت را از عوامل تهدیدکننده محیط‌ زیست در سپیدان ذکر وعنوان کرد: متاسفانه در حوزه محیط زیست برخی از ما فرهنگ استفاده از ظروف یکبار مصرف را نداریم به گونه‌ای که با حضور در طبیعت برای تفرج و تفریح از این ظروف استفاده و آن‌ها را در طبیعت رها می کنیم.

فرماندار سپیدان با ابراز نگرانی از انباشت و پراکندگی زباله در حاشیه محور سپیدان-شیراز بیش از ۹۰ درصد از زباله موجود را مربوط  به افراد بومی ومقیم شهرستان دانست وافزود: محور مواصلاتی شهرستان که مسیر ترانزیت است و دارای قابلیت و استعداد های خدادای زیادی است و در ایام مختلف گردشگر و جمعیت زیادی از ان تردد می کند متاسفانه به جای اینکه با گل و درخت تزیین شود در هر صد متر از این مسیر انبوهی از زباله تجمع شده است.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه حفظ و حراست محیط زیست نیازمند بسیج همگانی است،تصریح کرد: در راستای جلب مشارکت مردمی و فرهنگ سازی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ،طرح پاکسازی جاده از زباله از فاصله مسیر پرتردد شهر اردکان تا گردنه شول با همکاری دستگاه های اجرایی ،خدماتی وهچنین باحضور سازمان های مردم نهاد و دوستداران محیط زیست در ششم آذرماه سال جاری در سپیدان اجرا می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه برنامه جمع آوری زباله در نقاط مختلف شهرستان باید به فرهنگ تبدیل شود،اظهار داشت:در راستای فرهنگ سازی حداقل میتوان هفته یکبار و یا ماهی یکبار برای پاک سازی فراخوان عمومی و بسیج همگانی داشته باشیم تا این وضعیت را سامان دهیم.

در پایان هریک از اعضا حاضر در جلسه نظرات وپیشنهادات خود را در خصوص اجرای این طرح بیان کردند و در پایان تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردید.

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *