اعطای بسته های حمایتی به کشاورزان و سهام داران شرکت تعاونی روستایی در دستور کار دولت

مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی وکشاورزی کشور : با توجه به بحران خشکسالی بسته های حمایتی از کشاورزان وسهام داران شرکت تعاونی روستایی در دستور کار دولت قرار دارد.


به گزارش سپیدان فردا،به منظور بررسی مسائل ومشکلات کشاورزان به ویژه سهامداران شرکت های تعاونی روستایی جلسه ای در شرکت تعاونی روستایی بیضا بر گزار شد.

در این جلسه مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی وکشاورزی کشور اظهار داشت:با توجه به بحران خشکسالی  بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی وارد شده لذا دولت درجهت جبران گوشه ای از این خسارات وحمایت از کشاورزان بسته های حمایتی مناسبی از جمله توزیع نهاده های کشاورزی با قیمت کم، خرید  محصولات کشاورزی،ارائه تهسیلات  ارزان قیمت و…در نظر گرفته شده است.

کشاورز در ادامه افزود:به منظور تقویت تعاونی ها  اولویت ارائه  این بسته ها به سهامداران واعضاء تعاونی هامی باشد.

بهجت حقیقی رییس سازمان تعاون روستایی استان فارس نیز با اشاره به مسائل ومشکلات کشاورزان وسهامداران تعاون روستایی گفت:علاوه بر بسته هایی که دکتر کشاورز اعلام کردند، این سازمان به منظور توانمند نمودن سهامداران وکشاورزان در نظر دارد با انجام کار کارشناسی بر منابع موجود (آب وخاک) نسبت به تقییر کاشت محصولات کشاورزی به کاشت درختان میوه با مصرف آب کم وارائه تهسیلات کم بهره حمایت خود را از کشاورزان به ویژه سهامداران داشته باشد.

در ادامه خادم نماینده مردم شهرستان سپیدان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به قدمت ومقبولیت سازمان تعاون روستایی در بین مردم گفت: نگاه مثبت مردم به تعاون روستایی نقطه قوت این سازمان است که باید از این نقطه قوت در جهت خدمت رسانی به مردم نهایت استفاده لازم انجام شود،سپس افزود باتقویت نمودن تعاونی ها می شود ضمن حمایت از سهامداران بسیاری از مسائل ومشکلاتی که گریبان گیر مردم هست را حل نمود.

رئیسی بخشدار بیضا با اشاره به توانمندی بخش های کشاورزی، باغداری ،دامداری وصنعتی بیضا خواهان توجه بیشتر سازمان تعاون روستایی به حل مسائل ومشکلات کشاورزان شد.

باصری مدیرجهادکشاورزی شهرستان سپیدان نیز خواهان تخصیص وتامین اعتبارات لازم جهت اجرای طرح های حمایتی از کشاورزان شد.حسینی مدیر عامل شرکت تعاونی شهرستان سپیدان وبانشی مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی بیضا نیز گزارشی از عملکرد ومشکلات حوزه کاری خودرا بیان کردند.درپایان این جلسه حاضرین از امکانات شرکت های تعاونی بیضا بازدید نمودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *