دیدار اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی سپیدان با فرماندار شهرستان

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان به همراه تعدادی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی با جمال جوادی جهرمی فرماندارشهرستان سپیدان دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،همزمان با بیست وششمین دوره هفته کتاب که با عنوان حال خوش خواندن نامگذاری شده است سهیلا مولایی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان به همراه تعدادی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان باحضور در فرمانداری با جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار سپیدان در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته کتاب فعالیت در حوزه فرهنگ را بسار لطیف، ظریف و در عین حال پیچیده و دشوار دانست و اظهار داشت:امروز فعالیت در حوزه عمرانی با یک طراحی و پیش بینی اعتبار امکان پذیر است اما فعالیت در حوزه فرهنگی باید بسیار هوشمندانه،صبورانه و همراه با روحیه مسئولیت پذیری و عشق وعلاقه باشد زیرا اگر این روحیه وجود نداشته باشد قطعا این ماموریت به نتیجه نخواهد رسید.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه کتاب خانه های عمومی، در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی های عمومی جامعه نقش به سزایی دارند،اذعان داشت: توسعه فرهنگی ضرورت توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است و یک کشور توسعه یافته باید در کنار رشد در حوزه های مختلف صنعت،کشاورزی،فناوری و … در حوزه دانش فرهنگ نیز توسعه یافته باشد زیرا امروزه پایه واساس دانش ارتباط گیری با دنیای خارج بر پایه محور فرهنگی است.

نماینده عالی دولت در سپیدان فقر فرهنگی را بعنوان یکی از معضلات امروز جامعه برشمرد و اظهار داشت:فقر فرهنگی در جامعه عامل بروز آسیب های اجتماعی ، اقتصادی و… خواهد شد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان در پایان راه اندازی کتابخانه دیجیتال را رویکردی نوین برای افزایش سرانه مطالعه در شهرستان عنوان کرد و افزود:کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش مهمی را بر عهده دارند، اما میبایست استفاده از کتب دیجیتال و به روز رسانی تجهیزات و فضای داخلی در دستور کار متولیان این امر باشد و زیر ساخت آن را فراهم کنند.

سهیلا مولایی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های فرماندارشهرستان در راستای گسترش گفتمان کتابخوانی و نهضت مطالعه مفید به اهم برنامه های اجرائی هفته کتاب اشاره کرد و اظهار داشت:دیدار اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با فرماندار و امام جمعه شهرستان،رونمایی از کتاب فرهنگ گویش اردکان فارس،برگزاری مسابقه کتاب در مود نماز و شیوه های دعوت به نماز در مدارس روستاها و  برگزاری نشست کتابخوان ویژه کودکان ونوجوانان ازجمله برنامه هایی است که در طول هفته کتاب در شهرستان سپیدان برگزار خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *