بازدید استاندار فارس و فرماندار سپیدان از گلخانه تولیدی گل رز در شهرستان

مهندس تبادار استاندارفارس به اتفاق مهندس جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان،مهندس رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس،مهندس خسروانیان بخشدارهمایجان و تعدادی از مدیران استانی وشهرستانی ازبخش های مختلف مجموعه گلخانه گل رز آقای محمودی ،تولیدکننده انواع گل رز شاخه بریده واقع در بخش همایجان سپیدان بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان، مهندس اسماعیل تبادار در حاشیه این بازدید با تاکید بر اهمیت توسعه کشت گلخانه ای در استان فارس، افزود: اقتصاد کشاورزی یکی از ظرفیت های مهم استان فارس است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد بنابراین با توجه به کمبود منابع آب در استان توسعه کاشت گلخانه ای یکی از اولویت ها و دغدغه های بخش کشاورزی در فارس است.


وی با بیان اینکه فرهنگسازی در راستای توسعه کاشت گلخانه ای بسیار مهم است، تولید سالانه ۴٫۵ میلیون شاخه گل در این مجموعه گلخانه ای را اقدامی ارزشمند جهت ایجاد انگیزه و فرهنگسازی برای ادامه چنین فعالیت هایی دانست.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۴۹۰ هکتار کاشت گلخانه ای در استان ایجاد شده است، یادآور شد: با توجه به شرایط خشکسالی افق پیش روی استان نیازمند توسعه بیش از پیش کاشت گلخانه ای است.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه هر برنامه ای به نظام جامع و عملیاتی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: رفع مشکلات مجموعه های گلخانه ای فعال و کمک به رونق این مجموعه ها بدون تردید در سایر افراد انگیزه لازم برای راه اندازی گلخانه های جدید را ایجاد خواهد کرد.


استاندار فارس ابراز امیدواری کرد کاشت گلخانه ای در استان فارس علاوه بر سیفی جات در تولید محصولات دیگری همچون گیاهان دارویی، گل و تولیدات باغی نیز توسعه یابد.
گلخانه گل رز شاخه بریده که به همت ذبیح الله محمودی در بخش همایجان شهرستان سپیدان راه اندازی شده هشت هزار متر مربع مساحت داشته و سالانه ۴.۵ میلیون شاخه گل تولید می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *