نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در مدارس سپیدان/دانش آموزان در مبارزه با استکبار نقش فعال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند

فرماندار سپیدان با بیان اینکه۱۳ آبان تبلور نقش دانش آموزان در شکل گیری ، روند و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تثبیت آن است،اذعان داشت:دانش آموزانِ آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعّال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،همزمان با ۱۳ آبان زنگ استکبارستیزی به صورت نمادین با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و حیاتی مدیر آموزش و پرورش شهرستان در دبستان پسرانه شهید ابراهیمی شهر اردکان برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و یوم الله ۱۳ آبان اظهار داشت:سیزده آبان از جمله روزهای پرفروغی است که در تاریخ ایران زمین، همواره برجسته و سربلند است.

جمال جوادی جهرمی با اشاره به رویدادهای یوم الله ۱۳ آبان،اظهار داشت:۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز یادآور ۳ واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در ۳ دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل در تاریخ کشور به عنوان روزی به یاد ماندنی ثبت شده است.

وی در ادامه افزود:تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ در قبال اعتراض بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی در برابر تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون که سند بردگی ملت ایران را امضاء کرده بودند نخستین واقعه مهم است. امام خمینی(ره) را  به جرم خروش مقابل استکبار و آمریکا توسط عوامل دست نشانده خود در ایران تبعید کردند.

نماینده عالی دولت در سپیدان همچنین خاطر نشان کرد:دومین رویداد در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ به دنبال اعتراض دانش‌آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران نسبت به ظلم رژیم شاه رخ داد که منجر شهادت جمعی از دانش‌آموزان شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سومین رویداد دردر سال ۱۳۵۸ رخ داد، افزود: در ۱۳ آبان این سال لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد. این سه واقعه بسیار مهم هستند و نمی‌توان هیچ یک از این رویدادها را از نظر اهمیت بر دیگری ارجح دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیرگذاری خاص خودش را داشته است.

فرماندار سپیدان در پایان با بیان اینکه۱۳ آبان تبلور نقش دانش آموزان در شکل گیری ، روند و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تثبیت آن است،اذعان داشت:دانش آموزانِ آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعّال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *