افتتاح چاه شماره ۲ شهر اردکان شهرستان سپیدان

چاه شماره  ۲ با هدف جبران کمبود آب آشامیدنی در شهر اردکان سپیدان با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال  و با حضور فرماندار سپیدان،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس وچند تنی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،به منظور جبران کمبود آب در شهر اردکان شهرستان سپیدان،چاه شماره ۲  با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپپیدان،قلندری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس،قاسم پاک نژاد معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرماندار سپیدان،خسروی رئیس آبفای شهری شهرستان وچند تنی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرماندار سپیدان در حاشیه این مراسم با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود آب در مرکز شهرستان،اظهار داشت: آب مورد نیاز شهر اردکان از یک حلقه چاه و چشمه های این شهر تامین می شد که کاهش بارندگی ها وخشکسالی اخیر منجر به خشک شدن چشمه ها و در نهایت موجب کمبودآب در این منطقه شد.

جمال جوادی جهرمی در ادامه افزود:در راستای تامین آب شرب سالم شهروندان اردکان چاه شماره ۲ با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال حفر ، تجهیز و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با وارد شدن این چاه به مدار بهره‌برداری حدود ۱۵ لیتر بر ثانیه به ظرفیت منابع تولید آب شهر اردکان افزوده شده است،تصریح کرد:عمق چاه به بهره برداری رسیده ۲۰۰ متر است و برای استفاده ۲۵۰۰ مشترک است که با بهره برداری از این چاه، افت فشار آب در زون پست مرتفع می شود.

فرماندار سپیدان همچمین اضافه کرد:برای انتقال آب شرب این چاه به مخزن مربوطه، ۸۰۰ متر لوله ۲۰۰ میلیمتری  از جنس فلزی کار شده است .

نماینده عالی دولت در سپیدان در پایان ضمن تشکر از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس و عوامل مجموعه آبفای شهری شهرستان در جهت مدیریت وتامین آب شهر اردکان بر ضرورت رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به شرایط کنونی شهرستان و کمبود آب در برخی از مناطق ضرورت دارد مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

گفتنی است،در ادامه طی مراسمی با حضور فرماندار سپیدان ،مدیر عامل شرکت آبفای استان ، و مسئولان اجرایی کلنگ حفر چاه شماره ۳ این شهر نیز به عمق ۲۰۰ متر در حاشیه کمربندی شمالی شهر اردکان به زمین زده شد .
هزینه حفر این چاه از محل اعتبارات عمرانی ماده ۱۰ و ۱۲ تامین و قرار است سال آینده در مدار بهره برداری قرار بگیرد .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *