آموزش پدافند غیرعامل در بازدارندگی تهدیدها نقش کلیدی دارد

فرماندار سپیدان درمراسم صبحگاه دانش‌آموزی پدافند غیرعامل بر فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در تمام لایه های جامعه تاکید کرد وظهار داشت:آموزش پدافند غیرعامل می تواند نقش کلیدی در بازدارندگی و کاهش آسیب ها داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیر عامل، مراسم صبحگاه دانش آموزی با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان،قاسم پاک نژاد معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرماندار و دستگاههای عضو این ستاد در هنرستان شبانه روزی باهنر شهرک شهدا شهرستان سپیدان برگزار گردید.

فرماندار سپیدان در این مراسم ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل به تعریف پدافند غیر عامل اشاره کردو اظهار داشت:منظور از پدافند غیرعامل ، تمامی اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، وکاهش آسیب پذیری ، تداوم فعالیت های ضروری ، ارتقاء پایداری ملی وتسهیل مدیریت بحران درمقابل تهدیدهای طبیعی وغیرطبیعی درونی وبیرونی می باشد.

جمال جوادی جهرمی با اشاره به انواع تهدیدهایی که نظام جمهوری اسلامی از آغاز با آن روبرو بوده، اذعان داشت: با توجه به حوادثی که در پیرامون کشور رخ می دهد توجه و اهمیت به پدافند غیرعامل از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نمایند عالی دولت در سپیدان فلسفه پدافند غیرعامل را برای آمادگی به منظور مقابله با انواع تهدیدها دانست و بر آمادگی و تقویت پدافند غیرعامل زیرساخت ها در کشور تاکید کرد .

این مقام مسئول با بیان اینک آموزش پدافند غیرعامل می تواند نقش کلیدی در بازدارندگی و کاهش آسیب ها داشته باشد،تصریح کرد:توجه داشتن به مساله پدافند غیرعامل باید به صورت یک فرهنگ در میان همه مردم و جامعه نهادینه شود و این امر کلیدی و ضروری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *