همایش بانوان ورزشکار شهرستان سپیدان برگزار شد/بانوان در رشد ، توسعه و شکوفایی ورزش نقش ارزنده ای ایفا می کنند

جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان در همایش بانوان ورزشکار شهرستان اظهار داشت:بانوان در رشد ، توسعه و شکوفایی ورزش نقش ارزنده ای ایفا می کنند و نباید افتخارآفرینی های این قشر نادیده گرفته شود.

به گزار روابط عمومی فرمانداری سپیدان،به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش و به همت  اداره ورزش و جوانان ،همایش بانوان ورزشکار شهرستان با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان ، عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان ،تنی چند از مسئولان شهرستان و جمعی از بانوان ورزشکار شهرستان در سالن ۲۲ بهمن شهر اردکان برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این همایش با بیان اینکه  زنان ۵۰ درصد جمعیت جامعه را شامل می دهند،اظهار داشت:امروزه در هر جامعه‌ای زنان و دختران نیمی از جمعیت انسانی را تشکیل داده‌اند که این قشر نقش مهمی در توسعه جامعه ایفا کرده و تأمین سلامت جسمانی و در پی آن سلامت روحی و روانی آنان تضمین سلامت خانواده و جامعه خواهد بود.

جمال جوادی جهرمی توجه به ورزش بانوان را موجب افزایش روحیه نشاط و شادابی و تضمین سلامت جامعه و همچنین تربیت نسلی پویا و سالم دانست و اذعان داشت:دولت تدبیر و امید در تدوین برنامه ششم به توانمندسازی زنان و خانواده که در نهایت منجر به دستیابی توسعه پایدار خواهد شد، توجه ویژه‌ای کرده است.

نماینده عالی دولت در سپیدان با بیان اینکه حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی بیانگر توانمندی و استعداد این گروه از جامعه بوده،تاکید کرد:بانوان در رشد ، توسعه و شکوفایی ورزش نقش ارزنده ای ایفا می کنند و نباید افتخارآفرینی های این قشر نادیده گرفته شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان سپیدان نیز در این همایش بابیان اینکه بانوان سپیدانی در ۱۷ رشته مختلف ورزشی در شهرستان حضور فعال دارند،اظهار داشت:مهمترین هدف ما از برگزاری این همایش ورزشی ترویج فرهنگ زندگی سالم با نشاط و با امید در میان قشر بانوان شهرستان است.

عمادی استواری و دوام یک جامعه سالم و با نشاط در گرو سلامت تک تک اعضای آن جامعه دانست و اظهار داشت: ورزش می‌تواند علاوه بر تأمین و تضمین سلامت جسمانی بر سلامت روانی اثرگذار باشد و بر شکوفایی و پرورش خصیصه‌های کارآمدی نظیر اعتماد به نفس، صبر، صداقت، مسئولیت پذیری، احترام متقابل به حقوق سایر افراد و کار گروهی مؤثر باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *