نقش موثر آموزش دهیاران در توسعه روستایی

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار سپیدان با اشاره به نقش موثر آموزش دهیاران در توسعه روستایی،اظهار داشت: بین آموزش دهیاران و توسعه روستایی رابطه معناداری وجود دارد یعنی هر چه آموزش ها با کمیت وکیفیت بیشتری صورت گیرد ، دستیابی به توسعه روستایی نیز از شتاب بیشتری برخوردار می گردد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،کارگاه آموزشی دهیاران بخش مرکزی و همایجان شهرستان سپیدان با حضور قاسم پاک نژاد معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرماندار سپیدان، نادر ضیائی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار سپیدان و عبیری معاون مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری فارس در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار سپیدان در این جلسه همکاری و تعامل را لازمه توسعه و پیشرفت دانست و اذعان داشت:دهیاران و شوراها بعنوان پل ارتباطی مردم با مسئولان باید در تمامی زمینه ها با مسئولان شهرستان تعامل و همکاری داشته باشند تا درخدمت رسانی به مردم روستا با مشکل مواجه نشوند.
نادر ضیائی با اشاره به نقش موثر آموزش دهیاران در توسعه روستایی،اظهار داشت: بین آموزش دهیاران و توسعه روستایی رابطه معناداری وجود دارد یعنی هر چه آموزش ها با کمیت وکیفیت بیشتری صورت گیرد ، دستیابی به توسعه روستایی نیز از شتاب بیشتری برخوردار می گردد.


وی با تاکید بر نظارت دهیاران بر ساخت وسازهای غیر مجاز در روستاها،تصریح کرد:دهیاران می بایست بر ساخت و سازها در روستا نظارت کامل داشته باشند تا براساس قوانین و مقررات طرح هادی انجام گرفته شود.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار سپیدان همکاری با نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت در روستا را از دیگر وظایف دهیاران برشمرد وافزود:با توجه به فرارسیدن فصل سرما دهیاران می بایست بازدید از مناطق حادثه خیز روستا را دستور کار خود قرار دهند و مناطقی که از نعمت گاز برخوردار نیستند مسئله تامین سوخت آنها از طریق اداره پست پیگیری کنند.

در ادامه این جلسه دهیاران با مباحث مربوط به مدیریت پسماند،مقررات ملی ساختمان،طرح های هادی و تفکیک اراضی و.. آشنا شدند.

گفتنی است، در این جلسه با اهدا لوح تقدیر از سوی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری فارس از زحمات خانم سمیه امینی رابط فرمانداری سپیدان با این دفتر و همچنین از طرف فرماندار سپیدان از آقای حسینی دهیار روستای سربست نیز تقدیر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *