شهرستان سپیدان از ظرفیت های مناسبی در حوزه توریسم درمانی برخوردار است

فرماندار سپیدان با اشاره به ظرفیت مناسب شهرستان سپیدان در جذب گردشگران خارجی و گردشگران داخلی، عنوان کرد:شهرستان سپیدان با توجه به بهره مندی از اقلیم آب هوایی بسیار خوب و جاذبه های طبیعی موجود، از ظرفیت مناسبی در حوزه توریسم درمانی برخوردار است که می توان از آنها برای توسعه حوزه گردشگری سلامت استفاده کرد.

به گزاش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،به منظور بررسی مسائل و مشکلات تفرجگاه ها و مجتمع های گردشگری شهرستان سپیدان،جلسه کارگروه گردشگری شهرستان به ریاست جمال جوادی جهرمی و با حضور یوسفی معاون اداره کل امور عشایر استان فارس در سالن فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه توسعه صنعت گردشگری را موجب پویایی، بالندگی و رونق اقتصادی دانست واظهار داشت:به حمدالله با تلاش و فعالیت فعالان عرصه گردشگری و اداره گردشگری شهرستان قدم های موثر و سازنده ای در جهت پیشبرد ،ترقی و تعالی حوزه گردشگری در این شهرستان برداشته شده است.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه استارت و حرکت ابتدایی طرح معافیت عوراض تغییر کاربری در حوزه گردشگری از شهرستان سپیدان آغاز شد،تصریح کرد:با پیگیری های صورت گرفته در شهرستان طرح معافیت عوراض تغییر کاربری در حوزه گردشگری منتهی به مصوبه دولت شد و که براساس این مصوبه که در طول سه ماه گذشته ابلاغ شد افرادی که اقامتگاه بوم گردی ، مجتمع گردشگری و دهکده توریستی داشته باشد از پرداخت عوراض تغییر کاربری معاف می شوند.

این مقام مسئول با تاکید بر ساماندهی تفرجگاه ها و مجتمع های گردشگری در شهرستان سپیدان،عنوان کرد:فعالان حوزه گردشگری باید نسبت به اخذ مجوز از اماکن و میراث فرهنگی و دستگاههای متولی اقدام کنند زیرا امروز هر اقدامی که میخواهد صورت بگیرد باید در چارچوب و مجرای قانون و دستورالعمل ها باشد لذا اگر تاکنون نیز افرادی هستند که بدون ضابطه و چارچوب فعالیت داشته اند این فعالیت دلیلی بر مجاز بودن فعالیت آنها نیست و باید هرچه سریعتر ساماندهی شودند.

نماینده عالی دولت در سپیدان با اشاره به ظرفیت مناسب این شهرستان در جذب گردشگران خارجی و گردشگران داخلی، عنوان کرد:شهرستان سپیدان با توجه به بهره مندی از اقلیم آب هوایی بسیار خوب و جاذبه های طبیعی موجود، از ظرفیت مناسبی در حوزه توریسم درمانی برخوردار است که می توان از آنها برای توسعه حوزه گردشگری سلامت استفاده کرد.

گفتنی است ،در این جلسه جمعی از فعالان عرصه گردشگری شهرستان از مسئول اداره گردشگری شهرستان، آقای ناصری با اهدا لوح سپاس تقدیر کردند.

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *