ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در جهت کنترل آسیب های اجتماعی

فرماندار سپیدان بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد واظهار داشت:ما باید نگاه،نگرش و رویکرد خیرین را به سمت مسائل اجتماعی سوق دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،کارگروه آسیب های اجتماعی شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور سایر اعضا این کارگروه در دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه آسیب های اجتماعی را عامل کاهنده سرمایه های اجتماعی دانست واظهار داشت:مبحث حوزه اجتماعی از مباحث مهم است که همواره باید مورد توجه  برنامه ریزان و دست اندرکاران قرار بگیرد ومی بایست در سایه ارتباط بین بخشی و بهره گیری از ظرفیت های دستگاههای مختلف در جهت رفع مشکلات مبتلابه این حوزه جدیت و اهتمام ویژه داشته باشیم.

جمال جوادی جهرمی با اشاره به اینکه حوزه اجتماعی و آسیب‌های آن یکی از حوزه‌هایی است که خیرین به آن ورود نکرده اند،اذعان داشت:امروزه مشارکت خیرین در بحث مدرسه سازی،مسجد و بیمارستان سازی بسیار زیاد است اما خیرین درحوزه مقابله با آسیب های اجتماعی فعال نیستند.

نماینده عالی دولت در سپیدان بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد واظهار داشت:ما باید نگاه،نگرش و رویکرد خیرین را به سمت مسائل اجتماعی سوق دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مدیریت آسیب های اجتماعی مبتی بر فرهنگ سازی اجتماعی است، تاکید کرد:تا زمانی که در اجتماع بستر و زمینه ای برای درک عمیق خسارات و طبعات ناشی از آسیب های اجتماعی وجود نداشته باشد هرگونه تلاش در این زمینه بیهوده و بی نتیجه خواهد بود.

فرماندار سپیدان نقش گفتمان سازی و مشارکت اجتماعی را در مدیریت آسیب های اجتماعی بسیار  تعیین کننده برشمرد و افزود:استفاده از ظرفیت افراد ذی نفوذ همچون معتمدین،اساتید،دانشجویان و غیره یکی از زمینه هایی است که میتواند تبادل گفتمان اجتماعی را تقویت کند لذا در این راستا تشکیل سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه باید توسعه پیدا کند.

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *