اجرای طرح پیاده از خانه تا مدرسه در سپیدان

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان اظهار داشت:به منظور ایجاد روحیه نشاط و تحرک بدنی در دانش‌آموزان طرح پیاده از خانه تا مدرسه در مدارس شهرستان سپیدان اجرا ‌ شد .


به گزارش سپیدان فردا،رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: طرح پیاده از خانه تا مدرسه در ۶۸ مدرسه شهرستان اجرا شد .
کریمی با بیان اینکه پیاده‌روی منظم به کاهش وزن و رفع بیماری‌های مزمن همانند بیماری‌های قلبی و دیابتی کمک می کند گفت : ورزش‌های متعادله مانند پیاده روی نیز منجر به بهبود پاسخ ایمنی بدن می‌شود.


فضلی کارشناس تربیت بدنی و بهداشت آموزش و پرورش سپیدان ، هدف از برگزاری این طرح را ایجاد فرهنگ پیاده روی در دانش آموزان، استفاده نکردن از وسیله نقلیه و آگاهی از فواید پیاده روی اعلام کرد و افزود: ورزش ضامن سلامتی و پویایی انسان است و با توجه به ماشینی شدن زندگی، نهادینه کردن فرهنگ ورزش و زندگی سلامت محور در بین دانش آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
گفتنی است این برنامه فرهنگی با همکاری اداره‌ آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان به صورت نمادین و با حضور جمعی از مسئولان و دانش آموزان در آموزشگاه ابتدایی شهید علی بابا امینی شهرک شهدا برگزار و در پایان به قید قرعه به تعدادی از دانش آموزان جوایزی اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *