تأکید فرماندار سپیدان بر ضرورت هم افزایی دستگاه ها در مدیریت بحران

فرماندار سپیدان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت همه دستگاه های شهرستان در مواجهه با بحران های احتمالی،اظهار داشت:در بحث مدیریت بحران دستگاهها مکلف و موظف هستند تمام تجهیزات ،ابزار و عدوات خودشان را مرحله قبل حادثه،حین حادثه وبعد از حادثه بکارگیرند.

به گزارش روابط عومی فرماندار سپیدان،جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی و با حضور وکیلی زاده قائم مقام مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس،قاسم پاک نژاد معاون فرماندار سپیدان وسایر اعضا این شورا در سالن فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه با بیان اینکه کشور ما کشور حادثه‌خیزی است و در جهان از نظر حادثه‌خیز بودن جز ۱۴کشور دنیا است،تصریح کرد:کشور ایران روی کمربند زلزله قرار گرفته است و به عنوان یکی از کشورهای زلزله خیز شناخته شده و  رتبه چهاردهم دنیا را از حیث تعدد،تکثر و فراوانی حادثه به خود اختصاص داده است و این نشان از وضعیت بحرانی کشور از منظر وقوع حوادث و رخ دادهای غیرمترقبه دارد.

جمال جوادی جهرمی با اشاره به وقوع زلزله های مرگبار سال های گذشته ی در کشور،بیان داشت:از مجموع ۴۶ بحرانی که در دنیا رخ می دهد ۳۶ مورد آن نیز متحمل کشور ایران است و ز از مرگبارترین نوع این حوادث که در کشور رخ داده  زلزله بم بود که تلقات سنگین و عمیقی در برداشت که البته هر چند این زلزله خسارت و تبعات سنگینی از لحاظ مادی وجانی برای کشور داشت اما منجر به تدوین مقررات ایین نامه ۲۸۰۰ در بحث استحکام بخشی شد.

نماینده عالی دولت در سپیدان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت همه دستگاه های شهرستان در مواجهه با بحران های احتمالی،اظهار داشت:در بحث مدیریت بحران دستگاهها مکلف و موظف هستند تمام تجهیزات ،ابزار و عدوات خودشان را مرحله قبل حادثه،حین حادثه وبعد از حادثه بکارگیرند.

این مقام مسئول پیش بینی و پیشگیری را مهمترین مولفه در مدیریت بحران برشمرد و افزود:اساس مدیریت بحران بر پایه پیش بینی و پیشگیری است امامتاسفانه همه ما فقط همزمان با وقوع حادثه به میدان می آیم در امداد رسانی کمک می کنیم.

قائم مقام مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در این جلسه شهرستان سپیدان را سرآمد در خشکسالی دانست واظهار داشت: شهرستان سپیدان شهرستانی زیبا،توریستی و خوش آب و هوا است اما در حوزه مخاطرات طبیعی در بعضی مواد سرآمد است مثلا در بحث خشکسالی این شهرستان علی رقم آب هوای خوب و بارش های نسبی ،طبق آمار اداره کل هواشناسی استان ،صد در صد مساحت شهرستان سپیدان در خشگسالی شدید به سر می برد.

 

وکیلی زاده شهرستان سپیدان را از شهرستان های فعال در حوزه مدیریت بحران معرفی کرد و اظهار داشت:بارش ها در فصل پاییز و زمستان بویژه بارش برف در این شهرستان یکی از بارزترین مخاطراتی است که شهرستان سپیدان با آن روبه رو است که به حمدالله عوامل مدیریت بحران شهرستان سپیدان در سال های گذشته آمادگی کامل در برخورد با این مخاطرات را داشته است امسال نیز دستورالعملی شامل ۲۹ بند در ارتباط با مسئله بارش به شهرستان ها ارسال شده است.

گفتنی است؛در پایان این جلسه فرماندار سپیدان از مسئول آتشنشانی شهر اردکان آقای وحید حق پرست با اهدا لوح سپاس تقدیر کرد و در ادامه قائم مقام مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس از واحد مدیریت بحران فرمانداری بازدید کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *