شناسایی و معرفی یکی از عوامل توزیع کننده قرص برنج در شهرستان سپیدان به مراجع قضایی

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان از شناسایی و معرفی یکی از عوامل توزیع کننده قرص برنج در شهرستان سپیدان به مراجع قضایی خبر داد.


به گزارش سپیدان فردا، رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به بازرسی های اخیر انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط از شهرستان سپیدان گفت: میزان ۲۳۰۰ عدد قرص فسفید آلومینیوم (قرص برنج) کشف، جمع آوری و یکی از عوامل توزیع قرص برنج در شهرستان سپیدان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.
کریمی ادامه داد چندی پیش ۵۰۰ عدد قرص از عطاری و سم فروشی های شهر اردکان کشف و ضبط شد که به دنبال آن و پس از بررسی های به عمل آمده یکی از عوامل توزیع این قرص در شهرستان شناسایی و تعداد ۱۸۰۰ عدد قرص برنج دیگر از محل کسب این شخص جمع آوری و پرونده وی جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.
وی به مسمومیت و مرگ و میر ناشی از مصرف و استشمام فسفید آلومینیوم اشاره کرد و گفت: واردات، تولید، توزیع و فروش قرص برنج از طریق مراجع قانونی مکررا ممنوع اعلام گردیده است، اما طبق گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، این ماده همچنان در صدر علل ایجاد مسمومیت و مرگ و میر ناشی از مسمومیت و خودکشی با مواد سمی در شهروندان ایرانی است و متاسفانه علیرغم همه تمهیدات به عمل آمده از سوی مسئولین، این ماده سمی همچنان به سادگی از طریق بعضی مغازه‌های خرده‌فروشی در سطح شهر در دسترس متقاضیان است.
آلومینیوم فسفید که از آن برای ضدعفونی و جلوگیری از آفت زدگی غلات استفاده می شود با نام های تجاری مختلف در ایران به نام قرص برنج مشهور است، بلعیدن و یا حتی استشمام بوی قرص برنج ظرف مدت سه تا چهار ساعت دستگاه تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد را در روندی دردناک به تدریج به کام مرگ می کشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *