ضرورت نهادینه شدن الگوی فرهنگ مصرف مطابق با تعالیم دینی در دوران جنگ اقتصادی

فرماندار سپیدان برضرورت نهادینه شدن فرهنگ الگوی مصرف مطابق با تعالیم دینی در جهت برون رفت از جنگ اقتصادی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سپیدان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالرحمن موسوی انور امام جمعه سپیدان و با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان د سایر اعضا این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه عمده وظایف شورای فرهنگ عمومی را سیاست گذاری عنوان کرد واظهار داشت:نقش این جایگاه هیچ منافات وتعارضی با شرح وظایف ذاتی دستگاههای مرتبط ندارد.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود،تصریح کرد:تمام ارزش ها و هنجار های انقلاب اسلامی در راستای مبانی دین مبین اسلام و اداف متعالی اولیا وائمه اطهار(ص) ترسیم و تبیین شده لذا باید هم افزایی و کمک کنیم و ارتباط بین بخشی خودمان را تقویت کنیم تا بتوانیم این ماموریت ورسالت را در حد مطلوب به انجام رسانیم.

نماینده عالی دولت در سپیدان همچنین افزود:از مهم‌ترین و اصلی ترین دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه مسائل کلان کشور در دهه گذشته تا به امروز بحث سبک زندگی اسلامی است،زندگی توام با اخلاق اسلامی و تجه به بنیان خانواده به عنوان محور تحولات اقصادی ، فرهنگی و… که می بایست ما به این موارد توجه و اهتمام جدی داشته باشیم.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سپیدان جنگ اقتصادی را از معضلات بزرگ جامعه امروز برشمرد و برضرورت نهادینه شدن فرهنگ الگوی مصرف مطابق با تعالیم دینی در جهت برون رفت از  این جنگ اقتصادی  تاکید کرد.

امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و نقش اقامه نماز در ادارات ،اظهار داشت:هرکس نماز واقعی را فهمید در کار خود کم کاری نخواهد کرد و با ارباب رجوع به درستی رفتار خواهد کرد و در زمان مناسب در محل کار خود حضور و در زمان مقرر خارج می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالرحمن موسوی انور با بیان اینکه برای اقامه نماز در ادارات باید برنامه ریزی شود ،تصیریح کرد: ما نمی توانیم افراد را ملزم به نمازخواندن کنیم اما باید نماز در ادارات،مدارس ودانشگاهها برگزار شود و می بایست بستر اقامه نماز را فراهم کنیم تا افراد به اقامه نماز مقید شوند.

نماینده ولی فقیه در سپیدان با اشاره به انتقاد مردم از حضور کم مسئولین در نماز جمعه اذعان داشت:حضور مسئولین در نمازجمعه و دوشادوش سایر اقشار جامعه باعث قوت قلب و نزدیکی بیشتر مردم و دولتمردان می شود.

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *