جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سپیدان برگزار شد

به منظور برسی طرح تجمیع آب معدنی های  چشمه بهرغان شهرستان و همچنین رفع تصرف حد بستر و حریم رودخانه ها ی شهرستان ،جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان، فرماندار سپیدان در این جلسه با اشاره به اختلاف بین اهالی روستاهای بهرغان وبرشنه با واحد های تولیدی آب معدنی در این منطقه، اظهار داشت:یک سری ابهامات و تردید هایی برای زارعین و کشاورزان دو روستا به وجد آمده که باید از منظر حقوقی بررسی وپیگیری شود تا هم حقوق سرمایه گذاران حفظ و صیانت شود و هم حق کشاورزانی که در این منطقه سابقه فعالیت آبا واجدادی و نسق زراعی دارند.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه چه صنعتگران وچه کشاورزان هردو طرف، قشر مولد و کارآفرین در جامعه هستند و می بایست در مدیریت تصمیم گیری مورد توجه قرار گرفته شوند،تصریح کرد:ما نمی توانیم یکی از این ارکان را ساقط و دیگری را حفظ کنیم و باید هرکدام به نسبت سهمی که دارند محترم شمرده شوند اگر شائبه وتردیدی نیز وجود دارد باید از مجرای قانون دنبال شود.

نماینده عالی دولت در سپیدان دولت را دولتی پاسخگو معرفی کرد و افزود: امروز به حمدالله امروز دولت ، دولتی پاسخگو است و حق پرسشگری برای همه مردم محفوظ است و کسی به دنبال فرافکنی نیست و همه در پرتوی نظام جمهوری اسلامی و در سایه رهبری خردمندانه ماموریت داریم و موظف هستیم فضای امن و آرامی را برای احاد مردم فراهم کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه التهاب آفرینی در شهرستان به هیچکس داده نمی شود،تصریح کرد: اگر افراد مطالبه ای هم دارند باید در مسیر و مجرای قانون و به صورت عقلایی ومنطقی مطرح شود و  نظرات و دیدگاههای مسئولان ذی ربط شنیده شود ودر مسیر رشد و بالندگی این شهرستان حرکت کنیم.

در ادامه هریک از اعضا جلسه به بیان دیدگاههای و راهکارهای پیش رو پرداختند و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *