زنگ بازگشایی مدارس و مقاومت در مدارس سپیدان نواخته شد

در نخستین روز از فصل پاییز زنگ بازگشایی مدارس و مقاومت همزمان با سراسر کشور با حضور فرماندار سپیدان ،امام جمعه شهرستان وجمعی از مسئولین در دبیرستان دخترانه نرجس شهر اردکان سپیدان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،آیین نمادین جشن بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان ،حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالرحمن موسوی انور امام جمعه شهرستان،حیدری سرپرست آموزش و پرورش سپیدان، اعضای شورای تامین و جمعی دیگر ازمسئولان در دبیرستان دخترانه نرجس شهر اردکان سپیدان برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و  عرض تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از هم وطنان عزیزمان در حادثه تروریستی اهواز،اظهار داشت:در تمامی مکاتب و تعالیم بویژه در تعالیم اسلامی همواره بر روی علم آموزی و کسب فضائل اخلاقی و معرفت تاکیدات و توصیه های موکد و فراوانی شده است لذا امروز ما باید به تاسی از سیره انبیاء و ائمه اطهار که همواره مجمع کمالات بوده و از دریایی از علم و معرفت برخوردار بوده اند،مسیر سعادت ،ترقی ، بالندگی و پویایی جامعه را از طریق معرفت آموزی و کسب علم و تولید دانش طی کنیم.

جمال جوادی جهرمی با اشاره به دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی در حوزه علمی،امنیتی،اقتصادی،اذعان داشت:خوشبختانه امروز به برکت استقرار جمهوری اسلامی در طول این چهار دهه که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد توفیقات جشمگیری در حوزه های مختلف خصوصا در حوزه علمی در کشور حاصل شده که نحوی که ما در قبل از انقلاب از لحاظ علمی در دنیا رتبه ۱۳۸ داشته ایم ولی امروز توانسته ایم جایگاه اول منطقه و غرب آسیا را به خودمان اختصاص دهیم و این امر در سایه تعلیم و تعلم و به جهت نقش بی بدیل نهاد مقدس آموزش و پرورش و دانشگاهها در کشور حاصل شده است.

نماینده عالی دولت در سپیدان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ راهبردها و راهکارها و مسیر تعالی کشور را تدوین وتنظیم فرموده اند،تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب همواره تاکید موکد فرموده اند که ما باید در تمام حوزه ها قدرت اول منطقه باشیم و این امر جز در سایه تعامل و همچنین تلاش دانش آموزان و دانشجویان و همه سکانداران عرصه علم ومعرفت حاصل نخواهد شد.

این مقام مسئول تعالی و پویایی جامعه را در گرو توجه به نهاد آموزش وپرورش و دانشگاههای کشور دانست وافزود: ما اگر میخواهیم راه سعادت را طی کنیم باید ارزش ها و هنجارهایی که در بدنه آموزش وپروش و دانشگاهها وجود دارد توجه ویژه داشته باشیم.

فرماندار سپیدان با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس یا هفته دفاع مقدس،اظهار داشت:همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس فرصتی برای معرفی و شناساندن رشادت ها و مجاهدت های رزمندگان و ایثارگری های شهدا در هشت سال دفاع مقدس در بین نسل آینده ساز جامعه است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:امنیت و اقتدار کنونی نظام اسلامی به برکت مجاهدت های رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس است که باید برای دانش آموزان بازگویی شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *