ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه در جامعه

فرماندار سپیدان بر ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه در جامعه تاکید کرد واظهار داشت: کشور ایران در حوزه های مختلف علمی ،امنیتی،درمانی و… قدرت اول منطقه است امیدواریم با ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز در منطقه مقام خوبی را کسب نماییم.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور روح الله منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس و سایر اعضا این انجمن در سالن فرمانداری برگزار شد.


فرماندار سپیدان در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (ع)،اظهار داشت: هدف از برگزاری انجمن کتابخانه های عمومی بررسی مسائل و مشکلات در این حوزه وهمچنین ارائه راهکاریی که موجب تقویت این حوزه شود،می باشد.
جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه زیر ساخت های فرهنگی می تواند موجب تعالی ،ترقی و پیشرفت جامعه باشد ،تصریح کرد:امروزه کشورهای توسعه یافته هم از حیث فکری،فرهنگی و حفظ ارزش های انسانی و هم از حیث زیر ساخت های اقتصادی به توسعه رسیده اند اما متاسفانه در کشور ما مسائل فرهنگی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده عالی دولت در سپیدان بر ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه در جامعه تاکید کرد واظهار داشت: کشور ایران در حوزه های مختلف علمی ،امنیتی،درمانی و… قدرت اول منطقه است امیدواریم با ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی و افزایش سرانه مطالعهدر حوزه کتاب و کتابخوانی نیز در منطقه مقام خوبی را کسب نماییم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان نقش اعضای این انجمن  را در ترویج فرهنگ کتابخوانی پررنگ دانست وافزود:همه اعضای عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان باید متناسب با نقش خود در این انجمن در جهت تقویت فرهنگ کتابخوانی در شهرستان تلاش کنند و شهرداران نیز همانگونه که مدیریت خدمات شهری را دنبال می کنند در بحث راه اندازی کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی بیش از پیش تلاش کنند.


مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سواری سرور وسالار شهیدان امام حسین (ع) ،اظهار داشت:در شهرستان سپیدان ۱۰۳۰متر فضای کتابخانه ای داریم و ۱۲۴۱ نفر عضو این کتابخانه ها هستند .
روح الله منوچهری با بیان اینکه تنها دوکتابخانه در شهرستان سپیدان وجود دارد،تصریح کرد:  یکی از شاخصه های تعیین سرانه مطالعه در جامعه شاخص زیربنای فضای کتابخانه ای است که طبق قانون باید به ازای هر ۱۰۰ نفر ۸ متر مربع فضای کتابخانه ای وجود داشته باشد.

مدیر کل استان فارس کتابخانه های عمومی استان فارس در پایان خاطر نشان کرد:استان فارس در میانگین سرانه زیربنای کتابخانه ای در کشور جایگاه خوبی ندارد و شهرستان سپیدان نیز در این شاخصه پایین تر از میانگین استانی است که می بایست تلاش کنیم فضای کتابخانه ای را در این شهرستان افزایش دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *