لزوم تشکیل سازمان های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان سپیدان

فرماندار سپیدان با انتقاد از نقش کم رنگ سازمان های مردم نهاد در شهرستان بر ضرورت تشکیل سمن هادر حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان وبا حضور ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس و سایر اعضای این شورا در دفتر فرماندار سپیدان برگزار شد. فرماندار سپیدان در این جلسه با اشاره به عزم جدی مسئولان جمهوری اسلامی در جهت مبارزه با مواد مخدر،اظهار داشت:باتوجه به اینکه کشور ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته وسالیانه جمعی از تولیدات کشور افغانستان در بحث مواد مخدر از مسیر ایران وارد اروپا و آسیا می شود همه مسئولان کشور عزم و ارده خود را در راستای مبارزه با مواد مخدر ودر جهت مقابله با این پدیده خانمانسوز قرار داده اند ومبین این ادعا تقدیم بیش از ۴۵۰۰ شهید از بدنه نیروی انتظامی است.


جمال جوادی جهرمی اعتیاد را بعنوان برجسته ترین شاخصه آسیب های اجتماعی در کشور معرفی کرد واظهار داشت: امروز از بین ۵ شاخصی که بعنوان آسیب های اجتماعی در کشور مطرح است اعتیاد در صدر جدول و مهمترین شاخص آسیب اجتماعی تلقی و معرفی شده است و به همین دلیل این موضوع همواره مد نظر مسئولان بوده است.


رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سپیدان با انتقاد از نقش کم رنگ سازمان های مردم نهاد در شهرستان بر ضرورت تشکیل سازمان های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان تاکید کرد و اذعان داشت:به طور یقین دولت سازکارهای خود را در قالب تدوین قوانین بازدارنده اتخاذ کرده است اما هیچ ساز وکاری بهتر از بهره گیری از ظرفیت مردمی و تشکل های مردمی در جهت با این پدیده شوم وجود ندارد ولازمه فراهم کردن این سازکار فعال شدن سازمان های مردم نهاد در شهرستان سپیدان است که متاسفانه در این زمینه خیلی ضعیف عمل کرده ایم و ماباید حداقل ۲۰ سازمان مردم نهاد در این شهرستان داشته باشیم که آسیب های اجتماعی در شهرستان را رصد کنند.


در ادامه ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس، مواد مخدر را سرمنشاء تمامی جرائم دانست وافزود:این یک تهدید بزرگ برای جامعه ما محسوب می شود که وظیفه ما مسئولین در برابر این تهدید ایجاد حساسیت در بین مردم و مسئولین است که مواد مخدر یک تهدید بزرگ است.

 

وی عملکرد دستگاههای قضایی، امنیتی و نظامی را در حوزه مقابله با مواد مخدر مثبت ارزیابی کرد و افزود: همیشه در اجلاس های بین المللی دولت ایران به عنوان پرچم دار مبارزه با مواد مخدر معرفی میشود.

انتهای پیام/برومند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *