تاکید استاندار فارس بر ضرورت همراهی دستگاه های اجرایی استان فارس با صنعت

استاندار فارس در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی فراسان اظهارداشت:در صورتی که فعالان اقتصادی و صنعتگران به صحنه بیایند و دستگاه های اجرایی نیز در کنار آنها به تسهیل امور بپردازند می توان به ایجاد زمینه های مناسب درخور استان در آینده امیدوار بود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،مهندس تبادار استاندارفارس به اتفاق مهندس شبیرزارع خفری فرماندار سپیدان،مهندس رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس و تعدادی از مدیران استانی وشهرستانی ازبخش های مختلف کارخانه صنعتی شرکت فراسان تولیدکننده لوله واتصالات فایبرگلاس، واقع در بخش همایجان سپیدان بازدید کردند.

مهندس اسماعیل تبادار در حاشیه این بازدید با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در استان پهناور فارس از دست اندرکاران مجموعه تولیدی فراسان تقدیر کرد و افزود: دست اندرکاران و سرمایه گذاران مجموعه فراسان فعالیت های اقتصادی متعددی در استان فارس در دستور کار قرار داده اند و زمینه اشتغال بیش از ۱۷۰۰ نفر را تاکنون ایجاد کرده اند.

مهندس تبادار با بیان اینکه در شرایط امروز جامعه ایجاد اشتغال و کارآفرینی و به تبع آن رونق اقتصادی رفاه و آرامش را به دنبال دارد، خاطر نشان کرد: در صورتی که فعالان اقتصادی و صنعتگران به صحنه بیایند و دستگاه های اجرایی نیز در کنار آنها به تسهیل امور بپردازند می توان به ایجاد زمینه های مناسب  درخور استان در آینده امیدوار بود.

 

وی با اشاره به سایر فعالیت های سرمایه گذار این مجموعه در استان از جمله ایستگاه پمپاژ شیراز، انتقال آب از خلیج فارس و بررسی بهره برداری از آبهای ژرف در شرایط کنونی بحران آب را امری ضروری در  استان فارس دانست و خواهان پیگیری و اقدام در این زمینه شد.

 

استاندار فارس همچنین انتقال آب از خلیج فارس را یکی از طرح های  بسیار مهم دانست و با بیان اینکه انجام این طرح در برنامه ششم توسعه دیده شده است، بر لزوم اجرایی شدن آن در استان فارس تاکید کرد.

 

مهندس تبادار در پایان از فعالیت های سرمایه گذاران شرکت فراسان در زمینه های مختلف گردشگری، صنعتی و… در استان فارس تقدیر کرد و خواهان افزایش این فعالیت ها در پهنه فارس شد.

فرماندار سپیدان نیز در حاشیه این بازدید ضمن عرض خیرمقدم به استاندار وهیئت همراه وهمچنین با تقدیر از مجموعه موفق شرکت فراسان،اظهارداشت:ایران،فارس وبه خصوص سپیدان مدیون خانواده زهیر امامی است که لازم میدانم انتخاب این واحد تولیدی را بعنوان واحد تولیدی برتر در یازدهمین جشنواره سال به این خانواده تبریک بگویم.

مهندس زارع خفری تعداد واحدهای صنعتی فعال درشهرستان را ۱۲۵ واحد بیان کرد و افزود:شهرستان سپیدان به جهت وجود دوشهرک صنعتی و سه ناحیه صنعتی دارای ۱۲۵ واحد صنعتی فعال و ۵۳ واحد غیرفعال و همچنین ۱۷ واحد در حال احداث است که در مجموع دراین واحدها قریب به ۵ هزار نفر کارگر وکارمند مشغول به کار هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان شرکت تولیدی صنعتی فراسان در سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را بصورت محدود و در زمینه ی ساخت پره های کولرهای هوایی و برج های خنک کننده پالایشگاه شیراز آغازکرد.  این شرکت در طول ۳۰ سال فعالیت خود، با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز و نیز بهره مندی از استعدادهای جوانان این کشور، توانسته است بعنوان بزرگترین تولید کننده محصولات کامپوزیتی در ایران شناخته شود.لوله های تولیدی این شرکت در بازارهای داخل و جهانی عرضه شده و استقبال جهانی را برای خود بدنبال داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *