صفحه اصلی / اخبار / پیش بینی برداشت ۷۰ هزار تن گندم از مزارع سپیدان

پیش بینی برداشت ۷۰ هزار تن گندم از مزارع سپیدان

فرماندار سپیدان در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان که با محوریت کمیته برداشت گندم در محل فرمانداری برگزار شد،اظهار داشت:پیش بینی می شود از ۲۱ هزار و ۲۰۷هکتار مزارع زیرکشت گندم دیم و آبی این شهرستان ۷۰ هزار تن محصول برداشت شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،در آستانه فرارسیدن برداشت محصولات کشاورزی،کارگروه کشاورزی شهرستان سپیدان با محوریت کمیته برداشت گندم به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضورحسینی رئیس تعاون روستایی شهرستان، باصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ،جعفری مدیرعامل اتحادیه کمباین داران و سایر دستگاههای مربوطه در دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان ،اظهار داشت:مهمترین شاخص و محور توسعه این شهرستان ،بخش کشاورزی است که ضرورت دارد به لحاظ برخورداری از موهبت های خدادادی از جمله زمین مرغوب،آب وهوا و اقلیم مناسب راندمان و بهره وری تولید در این بخش در سپیدان افزایش داده شود .

جمال جوادی جهرمی بر لزوم تغییر الگوی کشت و استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی شهرستان تاکید کرد واظهار داشت: از مجموع سطح زیرکشت محصول گندم این شهرستان ۱۱ هزار و ۳۲۰هکتار آن دیم و ۹ هزار و ۸۸۷هکتار دیگر آن آبی است.

رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان سپیدان در ادامه افزود: با توجه به بارندگی های بسیار مطلوب در سال جاری و شرایط اقلیمی مناسب پیش بینی می شود از ۱۱ هزار و ۶۲۲ هکتار مزارع زیرکشت گندم دیم و آبی این شهرستان ۲۰ هزار تن محصول برداشت شود.

نماینده عالی دولت در سپیدان از آمادگی شش مرکز خرید گندم در شهرستان خبر داد و اظهار داشت:پیش بینی می شود ۱۰۵ دستگاه کمباین کار برداشت محصول گندم را در شهرستان سپیدان را انجام دهند ضمن اینکه کارشناسان فنی نیز بر این امر برداشت نظارت داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان بر ضرورت هماهنگی و تعامل دستگاه های ذیربط در امر خرید گندم و بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیتهای شهرستان در امر برداشت تاکید کرد.

همچنین ببینید

پیام تبریک فرماندار سپیدان به مناسبت هفته گردشگری

مهندس جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان با صدور پیامی روز جهانی گردشگری وآغاز هفته گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *