صفحه اصلی / اخبار / پیام تبریک فرماندار سپیدان به مناسبت فرراسیدن یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و روز ملی اصناف

پیام تبریک فرماندار سپیدان به مناسبت فرراسیدن یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و روز ملی اصناف

مهندس جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان طی پیام های جداگانه یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و روز ملی اصناف را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،در پیام تبریک جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی آمده است:

بسمه تعالی

نگاهی به آن چه که در متون دینی در باره تبلیغ انعکاس یافته، نشان می‌ دهد که تبلیغ دین در آشنایی مردم با آموزه‌ های دینی و تحکیم باورها و ارزش‌ها نقش بسیار اساسی ایفا می‌ کند، به گونه‌ای که اساسی‌ترین وظیفه‌ی انبیاء در قرآن تبلیغ دانسته شده است و در پرتو تبلیغ دین، فطرت سعادت‌خواه بشر، بیدار شده و معارف و ارزش‌های دینی در سرتاسرعالم گسترش می‌یابد.

تبلیغ، باید به همراه تکریم انسان ها باشد؛ چرا که خداوند وجود آدمی را ارج نهاد و فرمود: «وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی آدَم؛ به تحقیق ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم.» در قرآن کریم، نمونه ای از تبلیغ کریمانه را از سوی حضرت موسی علیه السلام و برادرش هارون علیه السلام مشاهده می کنیم. آرامش و وقار همراه با گفتاری لطیف و مؤدبانه، نمونه ای از رفتار کریمانه است که خداوند آن را از موسی و هارون و همه مبلّغان الهی خواسته است.

جاده تبلیغ، مسیری ناهموار است و بی گمان مبلّغ، در این راه با ناگواری ها و سختی هایی روبه رو خواهد شد. ازاین رو، مبلّغ دینی تنها با بردباری می تواند بر ناگواری ها غلبه کند و پیروز میدان گردد.
اینجانب اول تیرماه سالگرد صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی را به کارکنان خدوم اداراه تبلیغات اسلامی شهرستان به خصوص مبلغان در سراسر ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض کرده و عزت روزافزون اسلام و اعتلای مسلمانان را در اقصی نقاط جهان از خداوند منان خواستارم.

جمال جوادی جهرمی
فرماندار شهرستان سپیدان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،در پیام تبریک جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان به مناسبت فرارسیدن روز ملی اصناف آمده است:

بسمه تعالی

اصناف مردمی‌ترین بخش اقتصاد و ویترین آن به شمار می‌روند و به عنوان پل ارتباطی میان مردم، حاکمیت و اقتصاد کشور شناخته می‌شوند؛ بنابراین این قشر یک پتانسیل بسیار خوب و بدون اتکاء به منابع مختلف دولتی و حمایت‌های بخش‌های دیگر دارند که به تنهایی می‌توانند نیاز‌های خود را تأمین کنند.

اصناف و بازاریان از دیرباز نقش بی‌بدیل و تأثیرگذاری در به ثمر رسیدن نهضت‌های مردمی در تاریخ معاصر داشته‌اند و در طول تاریخ این مرز و بوم، قشر زحمتکش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش‌های دینی کارنامه و نام درخشانی را از خود بر جای نهاده و همراه با مولفه‌های ارزشی همچون امانت،انصاف و عدالت بوده‌اند.
اولین روز از تیرماه به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده که این نامگذاری خود نشان دهنده اهمیت و جایگاه این قشر بزرگ از جامعه در رشد و بالندگی کشور است . روز اصناف فرصت خوبی برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش های معنوی ،اجتماعی و اقتصادی این تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی است.

لذا اینجانب با گرامی داشت یاد وخاطره ده هزار شهید خانواده بزرگ اصناف فرا رسیدن روزملی اصناف را به تمامی فعالان این حوزه‌‌’به ویژه کارکنان خدوم اتاق اصناف وصنوف شریف شهرستان سپیدان تبریک عرض نموده دوام توفیقات این عزیزان را از درگاه خداوند مهربان مسالت می نمایم و آرزومندم با همکاری و تعامل همه مسئولین شهرستان و با برنامه ریزی دقیق بتوانیم از ظرفیت عظیم این مجموعه وسیع برای بهبود روزافزون فضای کسب و کار و اشتغال بهره مند شویم و گام های اساسی و موثری برای رفع مشکلات این عزیزان برداریم.

جمال جوادی جهرمی
فرماندار شهرستان سپیدان

همچنین ببینید

پیام تبریک فرماندار سپیدان به مناسبت هفته گردشگری

مهندس جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان با صدور پیامی روز جهانی گردشگری وآغاز هفته گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *