صفحه اصلی / اخبار / شهرستان سپیدان با شعار «سپیدی ۹۸ سپیدان با خواندن کتاب» نامزد پایتخت کتاب ایران خواهد شد

شهرستان سپیدان با شعار «سپیدی ۹۸ سپیدان با خواندن کتاب» نامزد پایتخت کتاب ایران خواهد شد

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان در سال جاری به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور مهدی امید بخش معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس،نادر ضیایی معاون فرماندار سپیدان و برخی از مسئولان شهرستانی و اعضای انجمن‌های ادبی و فرهنگی در سالن اجتماعات فرمانداری سپیدان برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، تاریخی و… شهرستان سپیدان،اظهار داشت: شهرستان سپیدان از منظر تاریخی و فرهنگی مهد علما،اندیشمندان و بزرگان زیادی است که در برهه های مختلفی از زمان محبوبیت ،شهرت و مقبولیت این بزرگواران شهره آوازه بوده است و این افتخار بسیار بزرگ برای مردم این خطه از سرزمین اسلامی است.

جمال جوادی بر تلاش در جهت حفظ و تقویت سبقه فرهنگی شهرستان سپیدان تاکید کرد و اظهار داشت:همه ما باید در مسیر حفظ این ارزش ها و جایگاه ویژه ای که بزرگان در مقاطع مختلف زمانی برای این منطقه ایجاد کرده اند همواره اهتمام جدی داشته باشیم و در جهت رشد و ترقی این حرکت بالنده و پویا تلاش کنیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی سپیدان انتخاب این شهرستان را به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ٩٩ را مستلزم همفکری و تعامل تمام ادارات و نهادهای شهرستانی، مردم، هنرمندان و هنردوستان و اهالی هنر و اندیشه شهرستان دانست و افزود:امیدواریم با عزم و اراده اعضای انجمن و چهره های فرهنگی شهرستان و همچنین با حفظ حرمت ،هویت ،شخصیت،قداست و جایگاه والای اجتماعی و ارزشی مردم شهرستان بتوانیم با ساز کارهای مناسب این ایده را عملیاتی و اجرایی کنیم.

در ادامه این جلسه معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان،اظهار داشت:طرح پایتختی کتاب ایران حدود پنج سال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد به‌صورت جدی دنبال می‌شود.

مهدی امید بخش با بیان اینکه در سال های گذشته به ترتیب شهرهای اهواز،نیشابور،بوشهروکاشان ویزد به‌عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده اند،تصریح کرد:شهرستان سپیدان نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود، با برنامه‌ریزی جدی در اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری و گام‌های مؤثر می‌تواند بعنوان نامزد طرح پایتخت کتاب ایران در سال ٩٩ معرفی شود.
گفتنی است پیگیری مصوبات گذشته انجمن کتابخانه های عمومی ، گزارش جزئیات فراخوان نهمین جشنواره «کتابخوانی رضوی>> و تجلیل از خیر واگذار کننده زمین جهت ساخت کتابخانه هماشهر آقای ابراهیم لطفی از دیگر موضاعات مطرح شده در این جلسه بود.
شایان ذکر است،در سال ۹۷ روستای برشنه از توابع بخش مرکزی تنها روستای شهرستان سپیدان بود که در جشنواره دوستدار کتاب و کتابخوانی روستا و عشایر کشور شرکت کرده و در لیست ۲۰ روستای برتر کشور قرار گرفته است.

همچنین ببینید

پیام تبریک فرماندار سپیدان به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی

مهندس جمال جوادی جهرمی با صدور پیامی فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به کارکنان خدوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *