صفحه اصلی / اخبار / تخصیص ۱۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام در شهرستان سپیدان

تخصیص ۱۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام در شهرستان سپیدان

فرماندار سپیدان از تخصیص ۱۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام در شهرستان خبر داد و اظهار داشت:۱۳ میلیارد و ۷۹۷ میلیون تومان از مجموع این اعتبارات سهم اعتبارات نفت گاز و ۴ میلیارد ۳۶۳ میلیون تومان سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ایی استانی است.

به گزارش روابط عمومی فرماندری سپیدان،جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ایی استانی ودودرصد نفت وگاز سال ۹۸ به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور سید علاالدین خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی ،ساسان تاجگردون رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ،نادر ضیائی معاون فرماندار سپیدان،چراغی کارشناس معین شهرستان سپیدان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس و سایر اعضا این کمیته در محل فرمانداری شهرستان سپیدان برگزارشد.

فرماندار سپیدان در این جلسه با بیان اینکه دشمنان امروز با افزایش فشارها ،تهدیدها وتحریم درصدد ایجاد جنگ روانی و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان نظام هستند،تصریح کرد:برخی افراد به دنبال ایجاد تشدید نارضایتی و ایجاد و گسترش اعتراضات مدنی و تحریک مردم هستند که ما باید تلاش کنیم با رویکرد مردم مدارانه و اخلاق مدارانه و رویکرد عملگرانه بتوانیم در این شرایط حساس مدیریت کنیم و میزان رضایت مندی مردم از قبل تعامل خوب با مردم با خوش رویی و گشاده رویی آرامش روانی در جامعه بیش از بیش تقویت کنیم.

جمال جوادی جهرمی همچنین با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد ایران،اظهار داشت:به لحاظ شرایط خاص که کشور با آن مواجه است ما باید نهایت دقت و مراقبت را در بحث هزینه ها و مدیریت هزینه ها داشته باشیم و از اتلاف منابع جلوگیری کنیم و اصل صرف وصلاح مردم و دولت ملاک هزینه های ما باشد و تا جایی که بتوانیم از ظرفیت پیمانکاران بومی با رعایت فرایندهای قانونی بهره گیری کنیم.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان سپیدان در ادامه با بیان اینکه انچه در زندگی مردم مستقیما تاثیر گذار است، ملاک و معیار ما برای توزیع اعتبارات بوده است،تاکید کرد:اعتبارات باید صرف موادی شود که در بحث تقویت معیشت مردم اثر مستقیم داشته باشد و به افزایش تولید و بالا بردن بهروری نیز کمک کند.

فرماندار سپیدان از تخصیص ۱۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام در شهرستان خبر داد و اظهار داشت:۱۳ میلیارد و ۷۹۷ میلیون تومان از مجموع این اعتبارات سهم اعتبارات نفت گاز و ۴ میلیارد ۳۶۳ میلیون تومان سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ایی استانی است.

این مقام مسئول همچنین خاطر نشان کرد:اگر بخواهیم مقایسه ای داشته باشیم علی رغم مشکلات و تنگناهای اعتباری موجود و کاهش درآمد منابع ارزی کشور، در سایه مجاهدت و تلاش دولتمردان و نگاه خوب مسولان عالی رتبه نظام و دولت تدبیر امید و مجموعه مدیریت استان ما یک رشد ۱۷/۰۷ درصدی در بخش اعتبارات دو درصد نفت گاز و یک رشد ۲۳/۰۲ درصدی از بخش اعتبارات استانی در شهرستان سپیدان را شاهد هستیم.
نماینده مردم سپیدان نیز در این جلسه اظهار داشت:همه ما بعنوان کشوری که به اسم جمهوری اسلامی دائیه دار یک حرکت جدید بنام مقاومت و حق هستیم در این مسیر با سختی هایی نیز روبه رو هستیم که برای خروج از این سختی ها تلاش و مجاهدت و صبر نیاز است که بتوانیم از آن عبور کنیم و البته به حمدالله مردم ما ملتی صبور و قدرشناس هستند.

سید علاالدین خادم با بیان اینکه مسئولین در بحث اعتبارات باید فکر استراتژیک و برنامه ای داشته باشند،بیان داشت: متاسفانه اعتبارات به دستگاههای شهرستان تخصیص داده می شود اما دستگاهها قادر به جذب آن نیستند که انتظار میرود دستگاهها تلاش بیشتری در جذب اعتبارات داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس نیز در این جلسه تعداد پروژه های نیمه تمام کشور را ۷۰ هزار پروژه اعلام کرد و افزود: برای اتمام این پروژه ها ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در قانون بودجه ۹۸ مبلغ ۶۶ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای کشور در نظر گرفته شد که در اصلاحیه این رقم به ۴۳ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که با این اعتبار، این ۷۰ هزار پروژه ۲۰ سال طول میکشد تا به اتمام برسد.

ساسان تاجگردون با بیان اینکه تعداد ۳۶۴۰ پروژه نیمه تمام در استان فارس وجود دارد ،تصریح کرد : بار مالی اتمام این پروژه ها ۲۶ هزار میلیارد است که فقط ۲ هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی همچنین تعداد پروژه های نیمه تمام شهرستان سپیدان را ۱۴۱ پروژه اعلام کرد و اظهار داشت: ۷۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه ها نیاز است که باید از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه استفاده شود.

همچنین ببینید

پیام تبریک فرماندار سپیدان به مناسبت هفته گردشگری

مهندس جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان با صدور پیامی روز جهانی گردشگری وآغاز هفته گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *